Leczenie dorosłych w sanatorium uzdrowiskowym, rehabilitacja, wyjazd, turnusy, NFZLeczenie dorosłych w sanatorium uzdrowiskowym

Na leczenie do sanatorium kierowani są ubezpieczeni przewlekle chorzy, których stan nie wymaga pobytu w szpitalu uzdrowiskowym. Skierowanie wystawione przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego podlega, rozpatrzeniu przez lekarza specjalistę, balneoklimatologii i medycyny fizykalnej lub rehabilitacji medycznej, zatrudnionego w oddziale wojewódzkim NFZ, który może zakwalifikować świadczeniobiorcę do leczenia uzdrowiskowego w zakresie:

-świadczenia uzdrowiskowego leczenia sanatoryjnego dorosłych - czas lturnusu leczniczego to 21dni,nie mniej niż trzy zabiegi, fizykalne dziennie, w tym jeden zasadniczy zabieg bodźcowy z wykorzystaniem naturalnych surowców leczniczych i dwa zabiegi fizjoterapeutyczne, wykonywane przez 6 dni w tygodniu/.

-świadczenia uzdrowiskowej rehabilitacji dla dorosłych w sanatorium uzdrowiskowym -
czas turnusu leczniczego to 28 dni, nie mniej niż 5 zabiegów fizykalnych dziennie, w tym jeden zasadniczy zabieg z wykorzystaniem naturalnych surowców leczniczych i cztery zabiegi fizjoterapeutyczne, wykonywane w dwóch cyklach dziennych-przed i popołudniowym przez 5 dni w tygodniu oraz w soboty w jednym cyklu.

Leczenie przeznaczone jest dla osób z chorobami układu kostno-stawowego, mięśniowego i tkanki łącznej, z zaburzeniami wydzielania wewnętrznego, ze schorzeniami układu krążenia oraz układu oddechowego. Osoby czynne zawodowo przebywają na leczeniu uzdrowiskowym w sanatorium w ramach urlopu wypoczynkowego. NFZ pokrywa koszty zabiegów i opieki medycznej oraz częściowo koszty zakwaterowania i wyżywienia. Ubezpieczony ponosi częściową odpłatność za koszty wyżywienia i zakwaterowania zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 6 kwietnia 2007r. zmieniającego rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie leczenia uzdrowiskowego z dnia 15 grudnia 2004r. Częściowa odpłatność za jeden dzień pobytu świadczeniobiorcy w sanatorium uzdrowiskowym jest uzależniona od standardu zakwaterowania i sezonu.

 

Lista Sanatoriów Uzdrowiskowych   <<zobacz

 

Wyszukaj

wolne miejsca

Szukaj

Mapa strony
facebook
Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia czytelnikom komfortu podczas korzystania z naszego serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ustawienia przeglądarki możesz zmienić każdej chwili.