Leczenie dzieci w sanatorium uzdrowiskowym, NFZ, skierowanie, leczenie dzieci, rehabilitacja, zabiegiLeczenie dzieci w sanatorium uzdrowiskowym

Do sanatorium uzdrowiskowego mogą być kierowane dzieci do leczenia w zakresie:

-świadczeń uzdrowiskowego leczenia sanatoryjnego dzieci w wieku 3 do 6 lat pod opieka osoby dorosłej: z tego rodzaju leczenia mogą skorzystać dzieci w wieku od 3 do 6 lat, które mogą być kierowane na leczenie uzdrowiskowe pod nadzorem opiekuna prawnego. Zakład lecznictwa uzdrowiskowego zapewnia zakwaterowanie dziecka wraz z opiekunem. Leczenie trwa 21 dni/nie mniej niż trzy zabiegi fizykalne dziennie, w tym jeden zasadniczy zabieg bodźcowy z wykorzystaniem naturalnych surowców leczniczych i dwa zabiegi fizjoterapeutyczne, wykonywane przez 6 dni w tygodniu.

NFZ pokrywa w całości koszty pobytu dziecka (opieka medyczna, zabiegi, zakwaterowanie, wyżywienie), natomiast opiekun ponosi koszty swojego zakwaterowania i wyżywienia oraz sprawuje opiekę nad dzieckiem.

-świadczeń uzdrowiskowego leczenia sanatoryjnego dzieci od 7 do 18 roku życia: leczenie trwa 21 dni i jest bezpłatne/ nie mniej niż trzy zabiegi fizykalne dziennie, w tym jeden zasadniczy zabieg z zastosowaniem naturalnych surowców leczniczych i dwa zabiegi fizjoterapeutyczne, wykonywane przez 6 dni w tygodniu.

Z tego rodzaju leczenia mogą skorzystać dzieci w wieku od 7 do 15 lat w okresie całego roku oraz młodzież od 16 do 18 lat w okresie wolnym od zajęć. NFZ w całości pokrywa koszty pobytu dziecka w sanatorium uzdrowiskowym/opieka medyczna, zabiegi, zakwaterowanie, wyżywienie.

Lista Sanatoriów Uzdrowiskowych   <<zobacz

 

Wyszukaj

wolne miejsca

Szukaj

Mapa strony
facebook
Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia czytelnikom komfortu podczas korzystania z naszego serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ustawienia przeglądarki możesz zmienić każdej chwili.