Magnetoterapia – urządzenie magnetronik, wskazania, zalety, stosowanie,Magnetoterapia – urządzenie magnetronik

Jest to bardzo popularne urządzenie o szerokim zastosowaniu uzdrowiskowym i sanatorynym. Urządzenie to słóży do terapii pulsacyjnej wykrzykujące pole magnetyczne o bardzo małej częstotliwości. Pod wpływem tego pola jony znajdujące się w komórkach ciała ulegają przemieszczeniom powodując hiperpolaryzację błony komórkowej co za tym idzie wzmocnienie przemiany materii, szczególnie podczas zachodzących procesów energetycznych. Wzmaga to wykorzystanie tlenu przez komórkę. Poprawione ukrwienie w komórce podczas działania pola magnetycznego wywołuje podniesienie ciśnienia potencjału tlenu.
Stosowanie zabiegu magnetoterapii przy użyciu tego urządzenia powoduje u kuracjuszy (pacjentów) zmniejszenie dolegliwości związanych z bólem naświetlanego miejsca, zapobiega powstawaniu nowych ognisk zapalnych oraz przyspiesza leczenie już istniejących, rozluźnia napięte mięśnie, poprawia metabolizm komórek.
Leczenie polem magnetycznym stosuje się również w utrudnionym gojeniu się ran, bólach głowy, ostrym i przewlekłym zapaleniu oskrzeli i zatok.

Zalety - magnetoterapia posiada istotne zalety takie jak:

  • równomierne przenikanie pola magnetycznego przez wszystkie tkanki
  • możliwość wykonywania zabiegów poprzez ubranie, gips, bandaże itp., które nie stanowią przeszkody dla pola magnetycznego
  • metal nie stanowi przeciwwskazań do stosowania zabiegu
  • szeroki zakres wskazań spowodowany skutecznością oddziaływania zarówno na tkankę kostną jak i łączną

Zabieg może być stosowany zarówno na większe obszary ciała jak również stosouje sie miejścowe naświetlania.


Wskazania do stosowania:

  • opóźnione leczenie złamania kości
  • leczy choroby związane układem ruchu: kontuzje, zwichnięcia, skręcenia, uszkodzenia wiązadeł, urazy ścięgienpomaga w leczeniu chorób z dziedzin: neuralogii, nerwobóli, nerwiaków, bólów fantomowych
  •  leczy zaburzenia w krwioobiegu o charakterze obwodowym

 

ZOBACZ TAKŻE


Wyszukaj

wolne miejsca

Szukaj

Mapa strony
facebook
Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia czytelnikom komfortu podczas korzystania z naszego serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ustawienia przeglądarki możesz zmienić każdej chwili.