21 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny, Busko Zdrój, opis, mapa, zabiegi, leczenie, rehabilitacja21 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny


21 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny

============== Opis Szpitala ==============

21 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny w Busku Zdroju zaprasza na pobyty pełnopłatne 13 i 20 dniowe, pobyt ze skierowaniem na leczenie szpitalne uzdrowiskowe potwierdzone przez Narodowy Fundusz Zdrowia oraz na leczenie szpitalne na oddziale Rehabilitacji Narządu Ruchu.
W 21 Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnym wykonujemy około 50 zabiegów balneologicznych, i fizjoterapeutycznych. Cała baza zabiegowa znajduje się pod jednym dachem bez konieczności wychodzenia pacjenta na zewnątrz.Osoby, które chcą skorzystać z leczenia i rehabilitacji w 21WSzU-R muszą być zdolne do samoobsługi.

======================== Zabiegi ========================

Głównym wskazaniem do rehabilitacji w 21 WSzU-R są choroby narządu ruchu pochodzenia:
● ortopedycznego (zespoły pourazowe narządu ruchu,przebyte operacje, choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa i stawów) reumatoidalnego (choroba zwyrodnieniowa stawów, reumatoidalne zapalenie stawów i inne)
● neurologicznego (zespoły bólowe kręgosłupa w przebiegu dyskopatii i choroby zwyrodnieniowej, stany po udarach mózgu z zachowaną zdolnością do samoobsługi)
● choroby metaboliczne (cukrzyca, dna moczanowa, otyłość).

Specyfiką 21 Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnego jest profesjonalna kinezyterapia wykonywana przez zespół doświadczonych rehabilitantów i fizjoterapeutów W indywidualnej pracy z pacjentem wykorzystujemy międzynarodowe metody terapeutyczne McKenziego, PNF, S-E-T Stosowanie wymienionych metod zapewnia ścisłą wspólpracę fizjoterapeuty i Pacjenta. Pacjent w procesie usprawniania traktowany jest podmiotowo, aktywnie uczestniczy w planowaniu i realizowaniu terapii, staje się współodpowiedzialny za końcowy efekt leczenia.. Posiadamy własne zestawy ćwiczeń wypracowane na bazie wieloletnich doświadczeń zdobytych w trakcie ponad 75 lat istnienia naszego szpitala.Fizjoterapia prowadzona jest w Zakładzie Przyrodoleczniczym, którego bazę stanowią cztery sale gimnastyki indywidualnej, jedna sala do gimnastyki zespołowe, basen rehabilitacyjny oraz 44 gabinety zabiegowe z zakresu fizykoterapii i balneoterapii. Baza ta podlega ciągłej modernizacji i jest poszerzana o nowoczesny sprzęt spełniający europejskie normy. Zasadniczym wskazaniem do leczenia i rehabilitacji w 21 WszU-R w Busku-Zdroju są choroby narządu ruchu pochodzenia zwyrodnieniowego i zapalnego, pourazowego oraz niektóre choroby naczyń krwionośnych i skóry, a szczególnie stany pooperacyjne stawów biodrowych, kolanowych i kręgosłupa.

======================== Mapa ========================


Wyświetl większą mapę

Więcej informacji na temat obiekty:

http://www.21wszur.pl/

powrót

Wyszukaj

wolne miejsca

Szukaj

Mapa strony
facebook
Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia czytelnikom komfortu podczas korzystania z naszego serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ustawienia przeglądarki możesz zmienić każdej chwili.