Sanatorium "RAFAŁ''Sanatorium "RAFAŁ''


Sanatorium "RAFAŁ''

============== Opis Sanatorium ==============

Sanatorium "Rafał" położone jest na terenie parku zdrojowego. Oferuje kuracjuszom najwyższy standard w leczeniu chorób reumatologicznych takich jak: zapalenie stawów, kręgosłupa. Leczenie z zakresu chorób układu nerwowego. Do leczenia stosuje są unikatowe wody siarczkowo-słone, z których podczas kąpieli siarka nieorganiczna wnika przez skórę do krwioobiegu i przedostaje się do chorych tkanek, likwidując stany zapalne.
Następuje złagodzenie bólu i usprawnienie stawów, zahamowanie, a niejednokrotnie cofnięcie zmian zwyrodnienia stawów. Kuracjusze nie muszą opuszczać budynku, by skorzystać z zabiegów leczniczych z naturalnych surowców balneologicznych, bowiem w sanatorium uruchomiony został Zakład Przyrodoleczniczy. W nowocześnie wyposażonej sali gimnastycznej odbywają się ćwiczenia z kinezyterapii przywracające sprawność ruchową. W sanatorium znajduje się jadalnia, gdzie podawane są domowe posiłki, a w kawiarni organizowane są wieczorki taneczne.
Z sanatorium jest bardzo blisko do letniego basenu kąpielowego i zabytkowego Parku Zdrojowego. Sanatorium "Rafał" posiada wpis do rejestru placówek prowadzących turnusy rehabilitacyjne z dofinansowaniem PCPR i MOPS.
======================== Zabiegi =======================

Sanatorium dysponuje własną bazą zabiegową oferując zabiegi na najwyższym profesjonalnym poziomie. Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską a każdy pacjęt traktowany jest indywidualnie.Oferowane są zabiegi:

 • kąpiele siarczkowe,
 • kąpiele kwasowęglowe,
 • kąpiele perełkowe,
 • kąpiele czterokomorowe,
 • masaż wirowy,
 • masaż podwodny,
 • hydro Jet,
 • grota solna,
 • natrysk płaszczowy,
 • bicze szkockie,
 • borowina


W sanatorium leczone są przede wszystkim choroby narządów ruchu:
● reumatoidalne zapalenie stawów,
● zesztywniające zapaleni stawów kręgosłupa,
● zwyrodnienia stawów,
● dyskopatie,
● stany pooperacyjne wypadania dysku,
● choroby obwodowego układu nerwowego,
● niektóre choroby kobiece

======================== Pokoje ========================


W sanatorium położonym na terenie parku zdrojowego, przygotowano dla kuracjuszy 178 miejsc w pokojach 1-i 2-osobowych, z pełnym węzłem sanitarnym, telefonem, TV.
Budynek jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych, a dodatkowo jego architektura zapewnia łatwe poruszanie się we wnętrzach

======================== Mapa ========================


Wyświetl większą mapę

powrót

Wyszukaj

wolne miejsca

Szukaj

Mapa strony
facebook
Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia czytelnikom komfortu podczas korzystania z naszego serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ustawienia przeglądarki możesz zmienić każdej chwili.