Górnicze Sanatorium Związkowe "GÓRNIK", Iwonicz-Zdrój, zabiegi, turnusy rehabilitacyjne, pokoje,Górnicze Sanatorium Związkowe "GÓRNIK"


Górnicze Sanatorium Związkowe "GÓRNIK"
 

============== Opis Sanatorium ==============

Budynek przystosowany jest do przyjmowania osób niepełnosprawnych, jest idealnym miejscem dla osób ceniących sobie spokój i kontakt z przyrodą, dla osób chcących wypocząć a przy okazji poprawić swoje zdrowie.  Sanatorium "GÓRNIK" składa się z trzech budynków są to: stołówka, hotel, oraz  zabiegowy, wszystkie połączone są korytarzami wiec nie ma potrzeby wychodzenia z budynków by przejść do następnego. Z myślą o kuracjuszach niepełnosprawnych zamontowana poręcze i windy. Przepiękna okolica zachęca do spacerowania, umożliwiają to ścieżki spacerowe dookoła budynki, są u również: ławeczki, miejsce na grilla (gdzie odbywają się imprezy integracyjne), boisko do gry w piłkę.

======================== Zabiegi ========================

Sanatorium przyjmuje gości cały rok organizuje miedzy innymi:
turnusy 21-dniowe  stacjonarne – przyjmowane są wcześniejsze rezerwacje od kuracjusze ze skierowaniami z  Narodowego Funduszu Zdrowia.
pobyty lecznicze i rehabilitacyjne – pełnopłatne – kuracjusze i goście korzystający z tej formy leczenia i rehabilitacji mają do dyspozycji wszystkie rodzaje zabiegów oferowanych przez sanatorium lecz każdy zabieg musi być poprzedzony konsultacją lekarską, wynika to z faktu że większość zabiegów zawiera przeciwwskazania do stosowania, jednak oprócz konsultacji nie są wymagane żadne inne badania i skierowania. Ten typ pobytu preferują osoby korzystające z zabiegów SPA.
turnusy rehabilitacyjne z dofinansowaniem PFRON-  sanatorium przyjmuje na turnus kuracjusza jest posiada aktualny wniosek lekarski oraz informacji o stanie zdrowia, oraz wymagane posiadanie dofinansowania ze środków PFRON.
turnusy odchudzające – zazwyczaj trwający 7 dni – w czasie trwania pobytu kuracjusz korzysta z porad specjalisty dietetyka, wykonywane są badania BMI na początku i na koniec turnusu.
turnusy relaksacyjnyodstresowujący 7 dniowy
● INNE

 

W zakładzie przyrodoleczniczym kuracjusze i goście mogą korzystać z zabiegów:
● kąpieli: mineralne, kwasowęglowe, wirowe,
● zabiegi borowinowe: zawijania i częściowa,
masaże: czesiowe, podwodne, wirowe,
hydroterapia: natryski płaszczowe, bicze wodne,
inhalacje zbiorowe i indywidualne,
okłady parafinowe,
gimnastyka lecznicza zbiorowa i indywidualna
krioterapia
● Inne: diadynamik, galwanizacja, ultradźwięki, diatermia, magnetoterapia, laseroterapia, 

 

Sanatorium oferuje również bardzo urozmaiconą bazę zabiegową z dziedziny SPA. Zabiegi odbywają się w nowym oddanym, oddanym w 2004r. Studio Zdrowia i Urody  SPA

======================== Pokoje ========================

Górnicze Sanatorium Związkowe "GÓRNIK" posiada 230 miejsc noclegowych w świeżo wyremontowanych pokojach 1,2.3-osobowych w których znajduje się pełen węzeł sanitarny, a także większość pokoi posiada balkon. Standardowym wyposażeniem w pokojach jest: TV, czajnik bezprzewodowy jest również dostęp do internetu. Do dyspozycji gości jest również sala konferencyjna mieszcząca do 100 osób z niezbędnym wyposażeniem służącym do prowadzenia spotkań biznesowych, konferencji.  Do dyspozycji gości także – kawiarnia w której codziennie organizowane są wieczorki taneczne, znajduje się tu również bilard, stół tenisowy.

======================== Mapa ========================


Wyświetl większą mapę

powrót

Wyszukaj

wolne miejsca

Szukaj

Mapa strony
facebook
Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia czytelnikom komfortu podczas korzystania z naszego serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ustawienia przeglądarki możesz zmienić każdej chwili.