Sanatorium BORKOWO, połczyn zdrój, rehabilitacja, zabiegi, pokoje, leczenie, mapa,Sanatorium "BORKOWO"


Sanatorium "BORKOWO"

 ============== Opis Sanatorium ==============

Sanatorium „BORKOWO” To  jeden z obiektów wchodzących w skład „Uzdrowiska Połczyn” S.A., najbardziej oddalone od centrum miasta a zarazem najbardziej spokojne i zaciszne miejsce, doskonałe dla kuracjuszy i gości lubiących cisze i spokój. Z okien sanatorium rozciągają się przepiękny krajobraz leśny oraz zalew połczyński. Obiekt leży na terenie  Drawskiego Parku Krajobrazowego.

Doskonałe miejsc do spacerów po lesie a zarazem nieopodal znajduje się stadnina koni dla kuracjuszy lubiących aktywny wypoczynek to idealne miejsce również do turystyki rowerowej. Do centrum Połczyna można udać się spacerkiem (jest to 25 minut drogi). Dla osób starszych lub z problemami ruchowymi dostąpmy jest na wyłączność bus który regularnie kursuje między centrum miasta a Sanatorium „BORKOWO”

======================== Zabiegi ========================

Sanatorium „BORKOWO” wchodzące w skład Uzdrowiska Połczyn zdrój świadczy takie same zabiegi we wszystkich ośrodkach należących do uzdrowiska. Pod względem jednolitości świadczonych usług w swoich obiektach Uzdrowisko Połczyn jest liderem w Polsce. Prowadzi leczenie o profilu ginekologicznym i narządami ruchu. reumatologia, neurologia, ortopedia, osteoporoza.

Uzdrowisko zatrudnia najlepszych specjalistów a patronat nad działalnością lekarską i naukową obejmuje Akademia Medyczna w Poznaniu, dzięki czemu kuracjusze wszystkich obiektów Uzdrowiska Połczyn S.A. mogą korzystać z porad i leczeni są przez jednych najlepszych specjalistów w Polsce. 

Kuracjusze przed każdym zabiegiem muszą skonsultować sie z lekarzem specjalistą. Baza zabiegowa obejmuje ponad 50 różnego rodzaju zabiegów przyrodoleczniczych z zakresu:

 

Do dyspozycji kuracjuszy i gości przybywających na leczenie są zabiegi:

  • Zawijania borowinowe:  zawijania borowinowe, tampony borowinowe, fasony borowinowe, fango borowinowe oraz kąpiele borowinowe,
  • Hydroterapia: kąpiele solankowe i  kwasowęglowe, masaże podwodne i wirowe.
  • Masaże: klasyczny, wibracyjny, ziołowy, linfatyczny, masaż gorącymi kamieniami, refleksyjny stóp, borowinowy,
  • Fizykoterapia:  laseroterapia, , prądy trans, tera plus, ultradźwięki, jonoforeza,
  • Kinezyterapia: gimnastyka w basenie zbiorowa i indywidualna, nornic walking,
  • Inhalacje solankowe

Dla wszystkich gości dostępne są również kuracje ambulatoryjne to korzystanie z zabiegów bez zakwaterowania w obiektach Uzdrowiska. Możliwa jest kuracja ambulatoryjna bezpłatna lub pełnopłatna. W ramach kuracji bezpłatnej kierowani są zarówno dorośli, jak i dzieci. Na kurację ambulatoryjną kieruje lekarz rodzinny lub lekarz specjalista. Kuracja ambulatoryjna pełnopłatna to możliwość wykupienia pojedynczych zabiegów.

 

Sanatorium "BORKOWO" dysponuje pełną bazą zabiegówą Uzdrowiska Połczyn S.A. z wyjątkiem basenu i rehabilitacji z nim związannych, w tym celu kuracjusze doworzeni są do znajdującego się nabliżej. Sanatorium "GRYF"

======================== Pokoje ========================

Do dyspozycji gości jest 181 miejsc w pokojach 1,2,3-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym oraz TV-sat, telefonem. Dla bardziej wymagających gości polecamy apartamenty z pokojem dziennym i sypialnią z dodatkowym wyposażeniem jak np. lodówka, oraz łazienką z wanną z hydromasażem. Kuracjusze mogą odpoczywać przy muzyce w stołówce lub kawiarni lub wynrać się na wycieczkę rowerową (w obiekcie znajduje się wypożyczalnia). Dla przedstawicieli firm i instytucji dostępna jest sala konferencyjna profesjonalnie wyposażona. Wieczorami w sanatorium organizowane są wieczorki taneczne i integracyjne jest również miejsce na grilla i ognisko.

======================== Mapa ========================


Wyświetl większą mapę

 Więcej informacji na temat Sanatorium "GRYF": http://www.uzdrowisko-polczyn.pl

powrót

Wyszukaj

wolne miejsca

Szukaj

Mapa strony
facebook
Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia czytelnikom komfortu podczas korzystania z naszego serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ustawienia przeglądarki możesz zmienić każdej chwili.