Sanatorium GRYF, Połczyn Zdrój, uzdrowisko, zabiegi, rehabilitacja, leczenie, kuracjusze, pokojeSanatorium "GRYF"


Sanatorium "GRYF"

============== Opis Sanatorium ==============

Sanatorium „GRYF” to jeden z obiektów wchodzących w skład „Uzdrowiska Połczyn” S.A. Zatopione w zieleni parku sprawia że kuracjusze mają to ciszę i spokój tak bardzo potrzebny przy leczeniu i rehabilitacji. W bardzo bliskim sąsiedztwie budynku znajdują się ścieżki rowerowe i piesze, korty tenisowe.  Rozbudowana baza rekreacyjna ośrodka przyciąga jak magnes kuracjuszy lubiących aktywny wypoczynek. Dla gości i kuracjuszy dostępny jest urokliwy basen wewnętrzny, sauna, solarium, oraz siłownia. Można skorzystać z usług fryzjerskich i kosmetycznych oraz zrelaksować się po zabiegach w przytulnej kawiarence. Sanatorium „GRYF” to nie tylko centrum leczenia i rehabilitacji ale również doskonałe miejsce do spędzenia wakacji i beztroskiego  wypoczynku.

======================== Zabiegi ========================

Sanatorium „GRYF” wchodzące w skład Uzdrowiska Połczyn zdrój świadczy takie same zabiegi we wszystkich ośrodkach należących do uzdrowiska. Pod względem jednolitości świadczonych usług w swoich obiektach Uzdrowisko Połczyn jest liderem w Polsce. Prowadzi leczenie o profilu ginekologicznym i narządami ruchu. reumatologia, neurologia, ortopedia, osteoporoza.
Uzdrowisko zatrudnia najlepszych specjalistów a patronat nad działalnością lekarską i naukową obejmuje Akademia Medyczna w Poznaniu, dzięki czemu kuracjusze wszystkich obiektów Uzdrowiska Połczyn S.A. mogą korzystać z porad i leczeni są przez jednych najlepszych specjalistów w Polsce. 

Kuracjusze przed każdym zabiegiem muszą skonsultować sie z lekarzem specjalistą. Baza zabiegowa obejmuje ponad 50 różnego rodzaju zabiegów przyrodoleczniczych z zakresu:

 

Do dyspozycji kuracjuszy i gości przybywających na leczenie są zabiegi:

 • Zawijania borowinowe:  zawijania borowinowe, tampony borowinowe, fasony borowinowe, fango borowinowe oraz kąpiele borowinowe,
 • Hydroterapia: kąpiele solankowe i  kwasowęglowe, masaże podwodne i wirowe.
 • Masaże: klasyczny, wibracyjny, ziołowy, linfatyczny, masaż gorącymi kamieniami, refleksyjny stóp, borowinowy,
 • Fizykoterapia:  laseroterapia, , prądy trans, tera plus, ultradźwięki, jonoforeza,
 • Kinezyterapia: gimnastyka w basenie zbiorowa i indywidualna, nornic walking,
 • Inhalacje solankowe

Dla wszystkich gości dostępne są również kuracje ambulatoryjne to korzystanie z zabiegów bez zakwaterowania w obiektach Uzdrowiska. Możliwa jest kuracja ambulatoryjna bezpłatna lub pełnopłatna. W ramach kuracji bezpłatnej kierowani są zarówno dorośli, jak i dzieci. Na kurację ambulatoryjną kieruje lekarz rodzinny lub lekarz specjalista. Kuracja ambulatoryjna pełnopłatna to możliwość wykupienia pojedynczych zabiegów.

======================== Pokoje ========================

Do dyspozycji kuracjuszy i gości jest 465 miejsc w przestronnych pokojach  1,2,3-osobowe o zróżnicowanych standardzie. W każdym z nich znajduje się:TV-sat, telefon, czajnik i pełen węzeł sanitarny, a w pokojach o wyższym standardzie lodówka. Dla najbardziej wymagających gości sanatorium oferuje apartamenty z pokojem gościnnym i sypialnią jak również łazienką wyposażoną w wannę z hydromasażem.

Na terenie sanatorium „GRYF” dostępne są również:

 • sale konferencyjne  - doskonałe miejsce do organizowania szkoleń i spotkań biznesowych. Dwie sale mogą łącznie pomieścić do 250 osób. Każda sala wyposażona w najnowsze urządzenia audio-video, ekrany oraz profesjonalne systemy nagłaśniające.
 • baseny – rehabilitacyjny i wypoczynkowy zarówno na zewnątrz budynku jak i wewnątrz.
 • saunę, solarium oraz salę fitness – doskonale poprawiają wygląd i samopoczucie gości.
Pozostałem miejsca:
 • gabinet kosmetyczny,
 • salon fryzjerski,
 • kaplica,
 • parking strzeżony

======================== Mapa ========================


Wyświetl większą mapę


Więcej informacji na temat Sanatorium "GRYF": http://www.uzdrowisko-polczyn.pl/strony/gryf/53

powrót

Wyszukaj

wolne miejsca

Szukaj

Mapa strony
facebook
Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia czytelnikom komfortu podczas korzystania z naszego serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ustawienia przeglądarki możesz zmienić każdej chwili.