Sanatorium PODHALE, Połczyn Zdrój, zabiegi, leczenie, choroby kobiece, rehabilitacja, mapa, opis,Sanatorium "PODHALE"


Sanatorium "PODHALE"

============== Opis Sanatorium =============

Sanatorpium "PODHALE" To  jeden z obiektów wchodzących w skład „Uzdrowiska Połczyn” S.A., z zdecydowanie najpiękniejszą architekturą budynku. Położony we francuskiej części Parku Zdrojowego. Jest to pierwsze Sanatorium w Polsce, w którym powstał ośrodek balneologii ginekologicznej - leczenia niepłodności i chorób kobiecych, założony przez prof. Gromadzkiego. Z zewnątrz budynek zachwyca architekturą charakterystyczną dla obiektów uzdrowiskowych z początku XX wieku. Wewnątrz na uwagę zasługuje palmiarnia, oraz sala widowiskowa na 200 osób. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się korty tenisowe z wypożyczalnią rowerów, oraz początek 3 kilometrowej ścieżki zdrowia. Jest to jedno z sanatorium dzięki którym Połczyn-Zdrój zyskał przydomek „Kurortu z duszą”

======================== Zabiegi ========================

Sanatorium „PODHALE” specjalizuje się w leczeniu chorób i schorzeń kobiecych. Od początku 2009 roku wdrażany jest nowoczesny program terapeutyczny dla schorzeń kobiecych, który obejmuje swym zakresem następujące świadczenia:

 • wczesną i późną rehabilitację po operacjach ginekologicznych,
 • stany pozapalne narządów płciowych,
 • okres pokwitania,
 • dolegliwości okresu menopauzalnego i po menopauzalnego,
 • niepłodność,
 • wczesną i późną rehabilitację po mastektomii


Sanatorium „PODHALE” wchodzące w skład Uzdrowiska Połczyn zdrój świadczy takie same zabiegi we wszystkich ośrodkach należących do uzdrowiska. Pod względem jednolitości świadczonych usług w swoich obiektach Uzdrowisko Połczyn jest liderem w Polsce. Prowadzi leczenie o profilu ginekologicznym i narządami ruchu. reumatologia, neurologia, ortopedia, osteoporoza.

Uzdrowisko zatrudnia najlepszych specjalistów a patronat nad działalnością lekarską i naukową obejmuje Akademia Medyczna w Poznaniu, dzięki czemu kuracjusze wszystkich obiektów Uzdrowiska Połczyn S.A. mogą korzystać z porad i leczeni są przez jednych najlepszych specjalistów w Polsce. 

Kuracjusze przed każdym zabiegiem muszą skonsultować sie z lekarzem specjalistą. Baza zabiegowa obejmuje ponad 50 różnego rodzaju zabiegów przyrodoleczniczych z zakresu:

 

Do dyspozycji kuracjuszy i gości przybywających na leczenie są zabiegi:

 • Zawijania borowinowe:  zawijania borowinowe, tampony borowinowe, fasony borowinowe, fango borowinowe oraz kąpiele borowinowe,
 • Hydroterapia: kąpiele solankowe i  kwasowęglowe, masaże podwodne i wirowe.
 • Masaże: klasyczny, wibracyjny, ziołowy, linfatyczny, masaż gorącymi kamieniami, refleksyjny stóp, borowinowy,
 • Fizykoterapia:  laseroterapia, , prądy trans, tera plus, ultradźwięki, jonoforeza,
 • Kinezyterapia: gimnastyka w basenie zbiorowa i indywidualna, nornic walking,
 • Inhalacje solankowe

Dla wszystkich gości dostępne są również kuracje ambulatoryjne to korzystanie z zabiegów bez zakwaterowania w obiektach Uzdrowiska. Możliwa jest kuracja ambulatoryjna bezpłatna lub pełnopłatna. W ramach kuracji bezpłatnej kierowani są zarówno dorośli, jak i dzieci. Na kurację ambulatoryjną kieruje lekarz rodzinny lub lekarz specjalista. Kuracja ambulatoryjna pełnopłatna to możliwość wykupienia pojedynczych zabiegów. Specjalistyczna kadra medyczna z zakresu położnictwa i ginekologii zatrudniona w Uzdrowisku Połczyn S.A., wysoka jakość świadczonych zabiegów oraz połczyńska borowina znana ze swych leczniczych właściwości są do Państwa dyspozycji.

======================== Pokoje ========================

Do dyspozycji gości jest 131 miejsc w pokojach o podwyższonym standardzie 1,2,3 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym.
źródło: http://www.uzdrowisko-polczyn.pl/strony/podhale/57


Wyświetl większą mapę

powrót

Wyszukaj

wolne miejsca

Szukaj

Mapa strony
facebook
Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia czytelnikom komfortu podczas korzystania z naszego serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ustawienia przeglądarki możesz zmienić każdej chwili.