sanatorium mswia helios, sopot, zabiegi, pokoje, opis, mapa, rehabilitacja, leczenieSanatorium MSWiA "HELIOS"


Sanatorium  MSWiA "HELIOS"

============== Opis Sanatorium ==============

Sanatorium MSWiA „HELIOS” leży nad brzegiem morza, w samym centrum strefy uzdrowiskowej Sopotu. Komfortowy i doskonale wyposażony obiekt bardzo lubiany i ceniony za profesjonalną obsługę i miłe podejście do każdego kuracjusza i gościa indywidualnie. Sanatorium świadczy usługi lecznicze i rehabilitacyjne jak również wypoczynkowe i relaksacyjne. Doskonałe miejsce dla osób chcących mieć niedaleko do plaży jak również Sopockiego molo. Obiekt w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych, szerokie korytarze, winda, uchwyty w łazienkach. Istnieje możliwość przyjmowania wycieczek zorganizowanych grupowych niepełnosprawnych.

======================== Zabiegi ========================

Sanatorium oferuje kuracjuszom leczenie w systemie ambulatoryjnym i stacjonarnym, leczone są choroby i schorzenia związane z:
● układem ruchu – leczenie zwyrodnień i zapaleń stawów, kości i kręgosłupa, bólów i niewydolności kręgosłupa oraz bioder, rehabilitacja pourazowa (złamaniach, zwichnięciach, urazach mięśni i ścięgien),zesztywnienie zapalne stawów i kręgosłupa inne choroby tkanki łącznej.
● układem krążenia – nadciśnienie tętnicze, niedokrwienie serca, choroby metaboliczne, dyslipidemie, prowadzona jest rehabilitacja po przebytych zawałach serca, jak również przeszczepach, rehabilitacja po zabiegach kardiochirurgicznych (CABG, PTCA operacjach wad serca),
● układem oddechowym – przewlekły nieżyt dolnych i górnych dróg oddechowych, astma, alergie oraz wszelakie choroby związane z oskrzelami, rehabilitacja po przebytych ciężkich zapaleniach płuc,

Sanatorium MSWiA  „HELIOS” posiada własny zakład przyrodoleczniczy w którym znajduje się sauna, solarium i siłownia, oferujący kuracjuszom gamę zabiegów takich jak:
● kąpiele lecznicze: solankowe, kwasowęglowe, perełkowo-ozonowe, galwaniczne
kinezyterapia – gimnastyka indywidualna i zbiorowa,
hydroterapia: bicze szkockie, kąpiele wirowe kończyn górnych i dolnych, hydromasaże wannowe,
inhalacje: solankowe
masaże: podwodny wirowy klasyczny
elektro i światłolecznictwo: lasery, ultradźwięki, galwanizacja, jonoforeza, prądy DD, elektrostymulacja, prądy wielkiej częstotliwości, prądy interferencyjne, TENS
krioterapia – wykorzystywanie niskich temperatur do -160 stopni Celsjusza.
● magnetoterapia

Sanatorium może organizować turnusy rehabilitacyjne usprawniająco - rekreacyjnych dla osób niepełnosprawnych podawanych leczeniu układu ruchu, krążenia, oddechowego. Ośrodek przystosowany jest do przyjmowania grób zorganizowanych niepełnosprawnych. Dostępna jest opieka lekarska i pielęgniarska całodobowa.

======================== Pokoje ========================

Do dyspozycji kuracjuszy oraz gości są pokoje 1,2,3-osobowe oraz apartamenty z pełnym węzłem sanitarnym. W pomieszczeniach rekreacyjno wypoczynkowych można odpocząć po zabiegach i odzyskać siły, w obiekcie znajduje się: kawiarnia z barem oraz parkietem do tańczenia – organizowane są wieczorki zapoznawcze, biblioteka, sala telewizyjna i wypoczynkowa na której znajduje się stół do bilarda i tenisa stołowego. Dla bardziej aktywnych osób lubiących aktywny wypoczynek polecamy spacery po sopockim molo parku zdrojowym. Sanatorium posiada również wypożyczalnię rowerów.  Dla przedstawicieli firm dostępna jest sala konferencyjna na 240 i 60 osób z pełnym wyposażeniem audio wizualnym.

======================== Mapa ========================

 


Wyświetl większą mapę

 

Więcej informacji na: http://www.sanatorium-helios.com.pl/

powrót

Wyszukaj

wolne miejsca

Szukaj

Mapa strony
facebook
Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia czytelnikom komfortu podczas korzystania z naszego serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ustawienia przeglądarki możesz zmienić każdej chwili.