SANATORIUM UZDROWISKOWE "PAPIERNIK"SANATORIUM UZDROWISKOWE "PAPIERNIK"


SANATORIUM UZDROWISKOWE "PAPIERNIK"
Szczawnica jest jednym z najstarszych i najpiękniejszych uzdrowisk w Polsce, z ponad 200 letnią tradycją leczniczą opartą na bogactwie naturalnych źródeł wód mineralnych, specjalizujące się w leczeniu chorób układu oddechowego i chorób układu ruchu. Gościnność mieszkańców, nietknięte góralskie tradycje i wyjątkowe położenie składają się na urok tego miejsca. Tutaj nic i nikt nie pozostawi podróżującego w te rejony gościa obojętnym. Pełny rozkwit od 1839 roku Uzdrowisko zawdzięcza działalności Józefa Szalaya i dr Józefa Dietla, który był właściwym twórcą Szczawnickiego kurortu. Zbudował pierwsze łazienki, wystawił nowe budynki zdrojowe i pensjonaty, rozszerzył i unowocześnił górny park zdrojowy, zadbał o reklamę, a także zapraszał do Szczawnicy wybitnych ludzi epoki. W 1909 roku Szczawnicę nabył Adam Stadnicki z Nawojowej. Jego działania, mimo iż przypadły na bardzo trudny gospodarczo okres, zdominowany przez Wojny Światowe, doprowadziły do dalszego rozwoju Szczawnicy. Wyremontowano w większości domy zdrojowe, ujęto nowe źródła wody, poszerzono Park Górny o teren Połonin, wybudowano Inhalatorium z jedynymi wówczas w Polsce komorami pneumatycznymi, oraz komfortową willę Pod Modrzewiami. Niestety dalszy rozwój przerwał wybuch II Wojny Światowej. Po wojnie, w 1948 roku władze PRL upaństwowiły uzdrowisko. W 1956 powołano Państwowe Przedsiębiorstwo Uzdrowisko Szczawnica. W 2005 roku, po kilku latach starań, spadkobiercy Adama Stadnickiego na mocy wyroku Najwyższego Sądu Administracyjnego odzyskali je.

W ramach Uzdrowiska Szczawnica działają:
- Pijalnia Wód Mineralnych Plac Dietla,
- Sanatoria „Inhalatorium” i „Papiernik”
- Przychodnia Uzdrowiskowa

Specjalizujemy się w leczeniu:
• Chorób dróg oddechowych, w tym przewlekłych stanów zapalnych nosa i gardła, schorzeń aparatu głosowego
• Schorzeń alergicznych dróg oddechowych, astmy oskrzelowej
• Schorzeń układu ruchu tj. choroby zwyrodnieniowe stawów i kręgosłupa
• Choroby reumatyczne, reumatoidalne zapalenie stawów

Świadczy usługi na podstawie kontraktów zawartych z NFZ i ZUS. Przyjmuje też gości komercyjnych na pobyty lecznicze, wczasy, noclegi i zabiegi przyrodolecznicze oraz udziela konsultacji lekarskich (balneologicznych i laryngologicznych). Pacjentami zajmuje się wyspecjalizowana kadra medyczna. Leczenie w Uzdrowisku opiera się na własnych wodach mineralnych oraz unikalnym mikroklimacie. W ramach rehabilitacji wykonywane są 42 rodzaje zabiegów z zakresu hydroterapii, inhalacji (wyjątkowo skuteczne inhalacje celkowe), fizykoterapii, kinezyterapii oraz kuracji pitnej.

CennikRodzaj pokoju Zakres cenowy
1 osobowe 90 PLN - 100 PLN
2 osobowe 170 PLN - 180 PLN
3 osobowe 240 PLN - 255 PLN

powrót

Wyszukaj

wolne miejsca

Szukaj

Mapa strony
facebook
Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia czytelnikom komfortu podczas korzystania z naszego serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ustawienia przeglądarki możesz zmienić każdej chwili.